čtvrtek 12. února 2015

polaroidí touha

Rozhodla jsem se vyzkoušet "nové" médium a to Polaroid. Pravda, filmy jsou pekelně drahé a asi se to jen tak nezmění, ale nemůžu si pomoct, má to svoje kouzlo. Ten pocit, když stisknete spoušť a fotka vám vyjede, aniž byste ji museli/mohli jakkoli upravovat, je na tom asi to nejlepší. V podstatě to znamená přemýšlet nad každým záběrem (jedna fotka vás v případě Polaroidu600 vyjde na 65,-) a to už si sakra rozmyslíte, kdy fotit a kdy ne :) Ale jakmile jednou obraz před vámi zachytíte, je to naprosto autentické a jedinečné (pomocí Instagramu dosáhnete ve stejném čtvercovém formátu podobné kouzelné barevnosti, ale narozdíl od Polaroidu máte fotku uloženou dokud si nerozdupete telefon nebo dokud ji nenahrajete na internet :)

Vybarvení barevné fotografie trvá kolem 30 minut a ta doba je plná očekávání, to mi věřte :) U černobílé jsou to cca 3 minuty. Zatím si nejsem moc jistá, do jaké míry lze ovlivnit výslednou fotografii, ale to přijde časem :) jestli mě tedy nakupování filmů nezruinuje. Půjčení Polaroidu je zdarma díky klukům z Polagraphu, pouze na vratnou zálohu (v případě Polaroidu600 je to tisícovka, u SX70 to bude o poznání "dražší", na druhou stranu je SX70 kvalitnější přístroj a fotky z něj budou ještě lepší :)

Věciček okolo Polaroidu a dalších "retro" záležitostí je opravdu mnoho, mrkněte na PolaroidLove, kde naleznete i další tipy k focení, galerii, obchod a další :)

takže polaroidí touze čau!
1 komentář: